در نهایت زمان آن فرا رسید تا مایکروسافت جدیدترین دستاورد نرم‌افزاری خود را در اختیار کاربران قرار بدهد. انتظار می‌رود از ۵ اکتبر (۱۳ مهر) سخت‌افزار سازگار با ویندوز ۱۱ روانه‌ی بازار شود؛ اما The Verge گزارش می‌دهد که اگر از افرادی هستید که اخیرا دستگاهی مبتنی بر ویندوز ۱۰ خریده‌اید، هم‌اکنون می‌توانید ویندوز ۱۱ را کاملا رایگان و به‌صورت آپدیت نرم‌افزاری دریافت و سپس آن را نصب کنید.

اگر از کاربران ویندوز ۱۰ هستید، از بخش به‌روزرسانی ویندوز (Windows Update) می‌توانید امکان دانلود و نصب ویندوز ۱۱ را بررسی کنید. همچنین امکان نصب آپدیت از طریق ابزار Installation Assistant مایکروسافت وجود دارد.

مایکروسافت امکانات گسترده‌ای به ویندوز ۱۱ آورده است که شاید از مهم‌ترین آن‌ها را بتوان امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندروید دانست. از نظر طراحی ظاهری رابط کاربری نیز تغییرات بسیاری در ویندوز ۱۱ مشاهده می‌شود؛ برای مثال می‌توان به بازطراحی منوی استارت، بخش مایکروسافت استور، ویجت‌ها و موارد دیگر اشاره کرد.

مثل نسخه های اخیر ویندوز 10؛ ویندوز 11 هم در دو دیسک business که برای کارهای سازمانی در نظر گرفته شده و consumer که برای کارهای خانگی در نظر گرفته شده، ارائه شده.

شاید چشم گیرترین تغییر این باشد که مایکروسافت برای Windows 11 دیگه نسخه 32 بیتی ارائه نمیده و این سیستم عامل به صورت صرفاً 64 بیتی ارائه میشود. البته نرم افزارهای 32 بیتی عین گدشته از طریق WoW اجرا میشوند و در آن حوزه تغییری صورت نگرفته.

شماره Build این نسخه 10.0.22000.194 هست و همون طور که می بینید در حقیقت Major Version همون 10 مونده.

ما این دیسک ها رو مستقیماً از مایکروسافت براتون دریافت و عین همیشه بدون هیچگونه دخل و تصرفی و با نام اصلی باهاتون به اشتراک گذاشتیم.

برای آن دسته از دوستانی که تمایل دارند تا صحت و سقم فایل دریافتیشان را هم چک کنند، digest ارائه شده.

دیسک ها از طریق vault دیجی بوی هم در دسترستان هستند.

امیدوارم با توجه به اینکه در این چند وقت ایمیل ها و نظرات بسیار زیادی در مورد این نسخه از ویندوز داشتیم، این پست بتواند برای همکاران و همراهان عزیز مفید واقع بشه و نیازشان رو برطرف کند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.