بیگ بلو باتن یکی از بهترین سیستم های آنلاین مبتنی بر پایه وب بوده که برای اجرا فقط نیاز به یک مرورگر مانند کروم یا فایرفاکس دارد دراین سیستم کلاس مجازی و آنلاین امکان استفاده تا 16 دوربین در هرکلاس وجود دارد که البته برای استفاده از این امکان به صورت مطلوب نیاز به استفاده از یک سرور پرقدرت به همراه پهنای باند زیاد می باشد اما در حالت نرمال با اتصال 8 دوربین همزمان هم امکان ارتباط تصویری مناسبی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد.

BigBlueButton یک نرم‌افزار منبع باز است. به این معنی که برای استفاده شخصی و تجاری رایگان است. با این حال، این نرم افزار باید روی سرور لینوکس اوبونتو نصب شود. نصب و نگهداری مداوم بیگ بلو باتن نیاز به دانش کارآمد در مورد این سیستم عامل دارد. همچنین استفاده از بیگ بلو باتن به سروری با پهنای باند مناسب احتیاج دارد. بنابراین اکثر افراد برای استفاده از بیگ بلو باتن و مدیریت سرور از شرکت‌های میزبانی وب استفاده می‌کنند.

حال اگر این دانشجو یا دانش آموز دچار معلولیتی خاص باشد که بدون حضور معلم قادر به یادگیری و یادآوری مطالب نباشد وجود ابزارها و نرم افزار آموزش مجازی و آنلاین که میتواند امکان ارتباط زنده و تصویری با معلم را برای شخص معلول فراهم نماید بسیار لازم و ضروریست برای مثال دانش آموز یا دانشجویی که دچار عارضه شنوایی بوده و یا به عبارت بهتر ناشنوا می باشد و باکمک زبان اشاره و استفاده از قدرت لب خوانی با کمک کامپیوتر های رومیزی یا لپ تاپ و حتی تبلت و تلفن همراه به راحتی میتواند با کمک اتصال این تجهیزات به اینترنت پرسرعت و استفاده از نرم افزار آموزش مجازی و آنلاین bigbluebutton  مشکل عدم حضور در کلاس فیزیکی و ارتباط با معلم و استاد خودرا حل نماید.

نصب بیگ بلو باتن

اگر بخواهیم صادق باشیم، نصب بیگ بلو باتن روی سرورهای لینوکسی برای افرادی که با این سرورها آشنایی ندارند اصلا آسان نیست.  شما به یک سرور 64 بیتی اوبونتو اختصاص داده شده به BigBlueButton نیاز دارید. توصیه می‌کنیم از نام دامنه و گواهی SSL معتبر نیز استفاده کنید. کافیست برای خرید سرور بیگ بلو باتن به صفحه خرید سرور  در سایت ماعون مراجعه کنید و سرویس مورد  علاقه خود را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از بیگ بلو باتن

از ویژگی‌های مثبت بیگ بلو باتن این است که دانش جویان و دانش آموزان برای پیوستن به وبینار نیازی به نصب برنامه ندارند. فقط با مراجعه به صفحه بیگ بلو باتن قادر خواهند بود در آموزش مجازی شرکت کنند. همچنین شما می‌توانید صفحه خود را به راحتی برای کاربران به اشتراک بگذارید. شرکت کنندگان نیز می‌توانند با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها مانند تخته‌های سفید مجازی و یادداشت‌های در کنفرانس فعالیت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.